CENA

Cena tetování se zpravidla stanovuje dohodou. Minimální cena je 1000 Kč. Dále se cena odvíjí od náročnosti a složitosti motivu, jeho barevnosti, množství plných ploch apod. Nejlepší je poslat mi e-mailem konkrétní motiv na wowa@wowatattoo.cz a já vám přibližnou cenu rád sdělím. Wowa


Wowa Matous

________________________________________________

JAK NA TO


  • Tetování je staré jako lidstvo samo a svým způsobem je to mystická záležitost. Nejen proto, že tetování lze jen velmi těžko odstranit. Mnozí jsou přesvědčeni o tom, že jakékoliv dílo vytvořené lidskou rukou nese do něj vloženou energii, jenž dále ovlivňuje své okolí. Jiní zase tvrdí, že jakýkoliv grafický symbol má určité energetické aspekty, které mohou nositele tetování velmi nepříjemně ovlivňovat, pokud s ním nejsou ve shodě.

  • Vyběr motivu tetování


  • I když vám to může přijít jako naprostý nesmysl, chovejte se raději podle vzorce: Bůh není, ale co když je? Dobře si rozmyslete co a kam chcete vytetovat a hlavně proč. Mnoho lidí se ptá: a co když se mi to za pár let přestane líbit? Upřímně řečeno, ať už jste kdokoliv, pokud vlastníte velké, krásně provedené tetování, je tato možnost skoro vyloučena.
  • Tetování je po zahojení zjevnou součástí vaší pokožky, nikdy nevypadá jako něco co bylo "nalepeno" na kůži (jen před konečným zahojením), díky tomu se s ním člověk rychle sžije tak, jako kdyby tam bylo od jeho narození.

  • Velikost


  • Druhou a snad ještě častější obavou je děs z velikosti. Člověk, který při výrobě reklamního letáku na svůj autoservis neustále tlačí na grafika, aby logo firmy zvětšil do nesmyslných rozměrů se při výběru tetování chová jako průkopník v mikroskopizaci technologií. Jistě, najdeme i ty, kteří jsou spokojeni se svým flekem 5*3mm na lopatce, jenž se při pečlivém prozkoumání zblízka promění v růži, ale zkušenost tatérů říká, že většina lidí nezůstane u prvního tetování... a většina z těch co si nechali udělat tetování příliš malé na to brzy přijde a vrátí se, aby si nechali tetování překrýt něčím větším nebo rozšířit. Neméně závažným argumentem pro rozsáhlejší tetování jsou i technické možnosti. Pokud chcete opravdu krásné, detailně propracované tetování, musíte k tomu také tatérovi dát prostor - malé vzory prostě mohou být jen velmi jednoduché a i tak budou na vzdálenost nad dva metry čitelné jen jako abstraktní fleky, které vás nijak nezkrášlují, spíše naopak. Volba velikosti je stejně jako volba motivu podřízena určitým estetickým zákonitostem, z nichž tou hlavní je vyváženost.

  • Místo


  • Přemýšlejte nad místem, kam chcete tetování umístit a nad celkovým výsledným vzhledem. Tetování není o jednom obrázku, tetování je o celkovém dojmu. Ten kdo se bude dívat na vaše tetování neuvidí jen obrázek, uvidí celé rameno, rameno až po loket nebo celou ruku - ať už toho uvidí kolik chce, tetování bude vždy viděno i s tou částí těla na které je umístěno a na to je dobré myslet. Takto můžete pomocí několika i docela malých tetování docílit komplexnějšího dojmu než pokrytím 80ti procent vašeho těla. V každém případě vezměte v potaz plochu a optimální velikost tetování. Ale slovem "optimální" nemyslím optimální podle vašeho dojmu ze vzoru který vidíte na papíře! Např. paže a nohy dokážou pojmout mnohem větší vzor než se vám zdá z vašeho pohledu - dobrý dojem si o tom uděláte, pokud papír se vzorem "obalíte" např. kolem ruky zhruba v místech kde chcete tetování mít - hned pak docela přesně vidíte, kolik toho tetování opravdu zabírá a jak bude na vás zhruba viděno - možná budete překvapeni, jak se pro vás maximální přípustná velikost tetování najednou jeví nedostačující. Na kulovitých místech, jako jsou ramena, vypadají dobře obrázky zakončené kruhovitě k vrcholu ramene, nebo přímo kruhy. Pokud má být tetování umístěno podélně po ruce nebo noze, je zas logicky lepší podlouhlý tvar tetování, ještě lépe korespondující s anatomickou stavbou těla. Na velkých plochých místech jako hrudník nebo záda se dobře vyjímají kruhové obrazy umístěné na vertikální střed, na výšku stavěné obrazy opět na středu nebo velké obrazy kryjící většinu plochy.
  • V každém případě, ať už máte problém se rozhodnout o velikosti, umístění nebo motivu, vybírejte hlavně a pokud možno jen za sebe. Neberte ohled na to co říkají vaši rodiče, vaši partneři, kamarádi nebo co má Pamela Andersonová kolem ruky. Berte ohled jen na to co chcete a jestli to dokážete unést. V tomto případě mám namysli např. bradu, obličej nebo jinou část hlavy, což jsou místa často i pro tatéry braná jako tabu a neexistuje dostatečně tolerantní společnost, ve které by na vás všichni nekoukali skrze prsty protože máte potetováný obličej. I přesto, že dle zákona nesmí být v Čechách vyhozen ze zaměstnání (nebo nepřijat) nikdo na základě svého vzhledu (nebo vyznání, pohlaví, barvy pleti atp.), zapomeňte s viditelným tetováním obzvláště na obličeji na kariéru ve zdravotnictví, službách, obchodu atp...